«Дике Поле». CD audio. AVE 024

Опис диску:

Альбом, який ми пропонуємо увазі шанувальників фольклорної автентики, є антологією української довгої – “протяжної” лірики. Донедавна подібні пісні були поширені на просторах передстепового поясу середньої Наддніпрянщини – землях сучасного пограниччя Черкаської та Кіровоградської областей. Тепер ці пісні майже забуті. Фольклористам Олександру та Наталі Терещенкам пощастило записати рештки рідкісного матеріалу “золотої доби” фольклорної традиції і звести його з руїн, відтворивши у фактурі поліфонічного двоголосся.

Музичну стилістику цього краю характеризує смак до уповільненого співу, розлогого мелосу і просторої вокалізації тексту. Виконавці не шкодують часу, аби достойно “витягти голос”, подовжити щасливу мить гармонійного єднання у співі. У поетичних текстах і музичній мові пісень – відлуння вже не так родової, як історичної пам’яті, взаємодія різних етнічних впливів. Ініціативу помітно перебирає на себе чоловіча тематика і чоловіча манера, яку переймають і по-своєму трансформують жінки.

Спів родинного ансамблю Терещенків менш за все нагадує вишколений репетиціями студійний запис. Тут немало імпровізаційних фрагментів, виконавської безпосередності, яка не цурається варіантних спроб. Все як у побутовому співі в сутінках надвечір’я. Колись Станіслав Людкевич, характеризуючи пісенну культуру центральної України, говорив про «розкішні мелодії музикальних українців». Саме вони стали непідробним свідченням духовного багатства нації.
Олена Мурзіна,
Кандидат мистецтвознавства